KRISTEN J. STEWART - CZECH WEBSITE OF NEWS


   

stewart-note

Biografie

21. února 2010 v 12:23 | Jess |  Biography

» Kristen Jaymes Stewart

» Zpěvačka,Herečka

» 9.4.1990

» Los Angeles,Kalifornie,USA

» Beran

____________________________________________________________

Kristen Jaymes Stewart se narodila 9.4.1990 v Los Angeles,Kalifornie.Krátce poté se celá rodina Stewartových přestehovala do Coloreda,ale za nějaký čas se vrátili opět do L.A.,kde její otec John Stewart pracoval jako režisér,producent a ředitel jednoho z oddělení televize Fox.Hvězdnou dráhu Kristen odstartovalo školní představení, kde její talent objevil jeden z agentů a následně poté kontaktoval rodiče.Ti zpočátku nebyli nadšení představou,že by se jejich dcera měla stát herečkou,ale nakonec s tímto nápadem souhlasili.A tak tehdy osmiletá Kristen začala svoji kariéru.Díky svému otci se dostala do několika televizních reklam,ale to ji zdaleka nestačilo.Poprvé se objevila v disneyovce 'The Thirteenth Year' (1999) a později v dramatu 'Safety Objects' (2001). O rok později (2002) nahradila Hayden Panettiere ve filmu 'Panic Room'.

Následovaly filmy - 'Cold Creek Manor' (2003) a 'Catch That Kid' (2004),kde se Kristen představila jako mladá horoleskyně,která společně s kamarády vykrade banku,jen aby získala peníze pro nemocného otce.Ve stejném roce (2004) se také objevila v dramatu 'Undertow' a o rok později (2005) v románu Laurie Halse Anderson 'Speak' ,kde hrála studentku Melindu,která byla znásilněna studentem z vyššího ročníku.Dalším z filmů,které Kristen natočila byla vesmírná fantazie 'Zathura' (2005) a v roce 2006 kanadské drama 'Fierce People'.Následovala rolí Jess v hororovém filmu 'The Messengers' (2007),který sám o sobě nebyl příliš úspěšný,ale Kristen díky němu dostala několik nabídek.

V roce 2007 si zahrála po boku Adama Brodyho a Meg Ryan v romantickém filmu 'In the Land of Women' kvůli němuž si obarvila vlasy na blond. Následovat menší projekt 'Cake Eaters' (2007),kde si zahrála nemocnou dívku.Další příležitost nastala s filmem 'What Just Happened?' (2008) s Brucem Willisem a Robertem De Niro.

Největší úspěch zaznamenala na konci roku 2008 v románu Stephenie Meyerové - 'Twilight',kde se světu představila jako Bella Swanová - dívka jenž se zamiluje do upíra. V komedii 'Adventureland' se představila jako dívka ze zábavního parku - Em.

V listopadu roku 2009 uvedla Kristen do kin pokračování velkého trháku 'Twilight' - New Moon. Koncem července 2009 dotočila film s názvem The Runaways, kde stvránila rockovou zpěvačku Joan Jett. Před nějakou dobou dotočila třetí díl 'Twilight Sagy' s názvem Eclipse. V roce 2010 Kristen uvede další nový film, Welcome to the Rileys kde si zahrála striptérku Mallory. Na začátku roku 2010 Kristen spolu s Nikki Reed začne natáčet film K11 který bude režírovat její máma Jules-Man Stewart. Kristen si zde zahraje vězně ve speciální části věznice určené pro HIV pozitivní, transexuály a homosexuály.

V roce 2009 začala natáčet nový biografický film s názvem The Runaways, podle stejnojmené rockové kapely ze 70. let. Kristen zde ztvárnila rockovou hvězdu Joan Jett. Film je v režii Florii Sigismondi. Na začátku roku Kristen vyhrála na cenách BAFTA Rising Star Award v Londýně. Na filmovém festivalu Sundance v Utahu si s režisérem Scottem, hercem Jamesem Gandolfinim a Mellisou Leno odbyla premiéru filmu Welcome to the Rileys.

___________________________________________________
(pouze rozsáhlá biografie) 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Máte rádi Kristen Stewart ?

Ano
Neznám
Ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama